Ana Sayfa
 
Sıkça Sorulan Sorular

Eğitimlere başlamadan önce uçuş konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmaya gerek var mı ?

Eğer uçmak için çocukluktan beri devam eden bir arzunuz varsa veya gelişen havacılık sektörü sizde böyle bir istek doğurmuşsa yeterli altyapınız vardır.

Daha önce hiç uçuş deneyiminizin olmaması uçuş eğitimine başlamanıza engel değildir.

THK Uçuş Akademisi bünyesinde verilen eğitimlerle , hayatında ilk kez uçağa dokunmuş biri olarak başlayıp ATPL sahibi bir Ticari Havayolu pilotu olarak mezun olabilirsiniz.

Eğitimlere katılmak için üst yaş sınırı var mı ?

Eğitimlerimize katılabilmek için üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Ancak SHGM tarafından yayımlanan SHY-1 ‘ de tanımlanan uçuş hayatınıza yönelik yaş sınırları geçerlidir.

Eğitim çeşitleri ve süreleri ne kadardır? Eğitim süresi zamanında biter mi ?

THK Uçuş Akademisi olarak ATPL INTEGRATED ve ATPL MODÜLER eğitimleri vermekteyiz.

ATPL INTEGRATED Eğitiminin süresi en fazla 24 ay olarak belirlenmekle birlikte 2013’den itibaren hedeflenen süre 18-24 ay arasıdır.

ATPL MODÜLER Eğitimi ise çalışanlar ve öğrencilere yönelik bir eğitim olduğundan süresini belirleyen pilot adayının kendisidir. Ancak eğitime ara vermeden devam edilmesi durumunda 24 ayda tamamlanması mümkündür.

Mezunlarınızın işe girme oranı ve başarısı  nedir ?

Mezunlarımızın işe girme oranları son derece yüksek olup bugüne kadar okulumuzdan mezun olanların %82 si Ticari Havayollarında (THY, Pegasus vb ) , %10 u İş Jetlerinde , % 5 i ise Genel Havacılık alanında pilot olarak mesleki yaşantılarına devam etmektedir. %3 lük kesim ise ekonomik kaygıları bulunmadığından mesleki olarak bu işi yapmadıkları tespit edilmiştir.

İş garantisi veriyor musunuz ?

THK Uçuş Akademisi mezunlarına herhangi bir iş garantisi taahhüt etmemektedir.

Ankara , İstanbul ve İzmir Uçuş Okullarında verilen eğitimler aynı mıdır ?

Ankara , İstanbul ve İzmir ‘de THK  Uçuş Akademisi Genel Müdürlüğüne bağlı  olarak faaliyet gösteren Uçuş Eğitim Okullarımız Genel Müdürlüğümüzce hazırlanan ve SHGM tarafından onaylanan Kalite , Sürekli Uçuşa Elverişlilik , Emniyet ve Eğitim Standartları altında eğitimleri aynı program dahilinde ve aynı kalitede vermektedir.
facebook twitter rss webmail instagram MEB fai jaato icao SHGM