RE-TAKE EĞİTİMİ

 • EĞİTİMİN AMACI

  Teorik bilgi eğitimini tamamlamış ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün Yönerge ve Talimatlarına göre başarılı olamamış pilot/pilot adayları ilave teorik bilgi eğitimi almalıdır. Bu eğitimi alan pilot/pilot adayının mevcutta almış olduğu eğitimin seviyesine tekrar ulaşmasının sağlanması amaçlanmaktadır.
 • EĞİTİMİN İÇERİĞİ

  ATP(A) RE-TAKE
  Teorik bilgi eğitimini tamamlamış ve ATP (A) kapsamında toplam 6 oturumda her bir ders için dört (4) defa başarısız olmuş aday Re-take eğitimi almalıdır. ATP (A) Re-take teorik bilgi eğitimi 60:00 saatlik eğitimi kapsar ve derslerde adayların ihtiyaçları belirlenerek genel bir tekrar yapılır. Her ders için anlatılan konular sorularla desteklenir. Adaylar bu eğitim sonrasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ATP(A) teori sınavlarına giriş hakkını yeniler.

  PPL(A) RE-TAKE
  Teorik bilgi eğitimini tamamlamış ve PPL (A) sınavlarından dört (4) defa başarısız olmuş olan aday Re-take eğitimi almalıdır. PPL(A) Re-take teorik bilgi eğitimi 24:00 saatlik eğitimi kapsar ve derslerde adayların ihtiyaçları belirlenerek genel bir tekrar yapılır. Her ders için anlatılan konular sorularla desteklenir. Adaylar bu eğitim sonrasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan PPL (A) teori sınavlarına giriş hakkını yeniler.
 • EĞİTİME BAŞLAMA GEREKLİLİKLERİ

  • DİĞER ŞARTLAR : PPL (A) ve ATP (A) teorik derslerinden başarısız olduğunu gösteren Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü sınav sonuç belgesi beyan etmek.