ATP(A) MODÜLER TEORİ UZAKTAN EĞİTİM

 • EĞİTİMİN AMACI

  PPL(A) sahibi olan pilotların ATPL(A) düzeyinde teorik bilgi seviyesine ulaşmalarını sağlamaktır. Havayolu Nakliye Pilotu Eğitiminin teorik derslerini uzaktan, sanal sınıf ve yüz yüze olarak almaya imkân tanıyan bir eğitimdir.
 • EĞİTİM İÇERİĞİ

  Teorik Bilgi Eğitimi:
  Teorik eğitim 14 ders 3 modül olarak verilmektedir. Toplam 650:00 saat olup bu derslerin 325:00 saati uzaktan, 256:00 saati sanal sınıf ve 69:00 saati yüz yüze şekilde planlanmaktadır. Her modül başarılı bir şekilde tamamlandığında, ilgili bölüm derslerinden Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yapılan sınavlara girmeye hak kazanılmaktadır. Eğitime devam eden pilotun tüm teorik derslere katılım zorunluluğu mevcut olup katılamadığı dersler için telafi dersi alması gerekmektedir.
  Akademi’de teorik eğitimlerini başarıyla tamamlayan pilot, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından her bir ders için gerçekleştirilen sınavlardan 75 ve üstü puan alması gerekmektedir. Pilotun Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen sınavlara toplam 6 oturumda her bir ders için 4 defa girme hakkı bulunmaktadır. Her bir teorik ders için 4 defa başarısız olan ya da 6 oturumda toplam derslerini başarıyla tamamlayamayan aday re-take (tekrar) eğitimi alarak yeniden sınava girme hakkına sahip olabilmektedir.
  Ders Başlıkları:

  010 Hava Hukuku ve ATC Prosedürleri
  021 Uçak Genel Bilgisi
  022 Uçuş Aletleri
  031 Kütle ve Denge
  032 Performans
  033 Uçuş Planlama
  040 İnsan Performansı ve Limitleri
  050 Meteoroloji
  061 Genel Seyrüsefer
  062 Radyo Seyrüsefer
  070 İşletme Prosedürleri
  080 Uçuş Prensipleri
  091 VFR Haberleşme
  092 RFR Haberleşme
 • EĞİTİME BAŞLAMA GEREKLİLİKLERİ

  • LİSANS YETERLİLİĞİ : PPL(A) Lisansı sahibi olmak.