HAKKIMIZDA

Türkiye’de güçlü ve kendine yeten bir hava sanayinin kurulmasını, askeri ve sivil havacılığın geliştirilmesini sağlamak adına 1925’de Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün emriyle kurulan “Türk Tayyare Cemiyeti” 1935’de “Türk Hava Kurumu” adını almış ve havacılığın her alanda ilerlemesi için çalışmalara büyük bir hızla devam etmiştir. Aynı zamanda havacılığı Türk gençliğine sevdirmek, sportif havacılık faaliyetlerini geliştirmek amacıyla 1935’de Ankara Etimesgut yerleşkesinde Türkkuşu Uçuş Okulu kurulmuş ve Türkiye’de havacılığın başlangıç noktası haline gelmiştir.
Atatürk’ün manevi kızı ve dünyanın ilk savaş pilotu olan Sabiha GÖKÇEN, ilk öğrencilerimizden olup okulumuzda yönetici kadrosunda görev üstlenmiştir. Türk Hava Kurumu Uçuş Akademisi olarak nice “Sabiha GÖKÇEN”ler yetiştirmek üzere çıktığımız bu yolda, sivil havacılık sektörüne kattığımız yaklaşık yedi bin pilotun gururu ve ilk günkü heves ile çalışmaya devam etmekteyiz.

Günümüzde Türk Hava Kurumu bünyesinde gerçekleştirilen yeniden yapılanma faaliyetleri kapsamında Türkiye’nin en köklü uçuş okulu olan "THK Uçuş Akademisi“ adını almış okulumuz; Sivil Havacılık mevzuatına uygun, nitelik, etkinlik, emniyet ve standardizasyonu ön planda tutan bir anlayışla, Sivil Havacılık sektörünün ihtiyaç duyduğu pilotları yetiştirme görevini üstlenmiştir.
Türkiye’de sivil havacılığın geliştirilmesi ve gençlerin havacılığa kazandırılması ile ilgili 98 yıldan bu yana faaliyetlerini sürdüren Türk Hava Kurumu, geleceğin pilotlarını Ankara, İzmir ve Antalya’da hali hazırda faaliyet gösteren THK Uçuş Akademisi A.Ş. Onaylı Eğitim Organizasyonları’nda yetiştiriyor.

Geleceğin ve Bugünün Mesleği İçin En Doğru Tercih

THK Uçuş Akademisi mezunları aldıkları bilgi ve deneyim ile havayollarında başarılı uçuşlar gerçekleştirmektedirler. Kariyeriniz THK Uçuş Akademisi ile emin ellerdedir…
THK Uçuş Akademisi, deneyimli öğretmenleri ve son teknoloji eğitim ekipmanları ile eğitim boyunca sizlere en kaliteli ve emniyetli eğitimi vermek için çalışmaktadır.