SİMÜLATÖRLERİMİZ

THK Uçuş Akademisi A.Ş.’ne bağlı Ankara ve İzmir Onaylı Eğitim Organizasyonumuz bünyesinde, Pilot/Pilot adaylarımızın teorik eğitimleri sonrasında aldıkları simülatör eğitimleri ile uçuşları sırasında karşılaşabilecekleri tüm senaryoları deneyimleme imkânı buluyor.
Ankara Onaylı Eğitim Organizasyonumuz Etimesgut Havaalanı tesisimizde ALSİM ALX Model Uçuş Simülatörü ve İzmir Onaylı Eğitim Organizasyonumuz Selçuk/Efes Havaalanı tesisimizde ise ALSİM AL200 MCC Model Uçuş Simülatör ile eğitimlerimizi gerçekleştirmekteyiz.
Tesislerimizde mevcut olan, simülatör cihazlarımız EASA (European Aviation Safety Agency) tarafından onaylanmış ve FNPT-II MCC (Flight Navigation Procedure Training–II Multi Crew Coordination) eğitim kategorisinde sertifikalandırılmıştır.
Böylece PPL(A), IR(A), CPL(A), ME(A) ve MCC(A) sertifikası alabilmek için gerekli sentetik eğitimler simülatör cihazlarımızda verilebilmektedir.
Gerçek bir uçak kokpiti ile aynı donanım ve tasarıma sahip, son teknoloji simülatörlerimizde, veri tabanında tüm Türkiye ve Avrupa’ya ait yeryüzü grafiksel görüntüleri ile havaalanları mevcut olup bir pilotun uçuş boyunca sorumluluk aldığı tüm süreçleri (motor çalıştırma, push back, taxi, take off, landing ve motor durdurma gibi) öğretmen pilotlarımız aracılığıyla pilot/pilot adaylarımıza aktarılmaktadır. Aynı zamanda eğitimler sırasında uçuş şartları değiştirilebilmekte (gece-gündüz, rüzgar, türbülans, bulut, sis, kar, yağmur, CAT1, CAT2 vb.) veya acil durum, arıza gibi koşullar oluşturulabilmektedir.
Böylece EASA onaylı simülatör cihazlarımız ile emniyetli ve interaktif uçuş eğitimi imkanı sunmaktayız.